ThisPersonDoesNotExist — сайт-генератор реалістичних облич

Розробник Uber Філіп Ванг запустив сайт, на якому раз на кілька секунд генерується людське обличчя за допомогою алгоритму генеративних нейронних мереж StyleGAN, розробленого Nvidia.

Генеративні нейронні мережі — це комбінація з двох нейромереж. Перша генерує зображення, а друга намагається визначити, наскільки воно реалістичне. Навчання GAN триватиме доти, доки нейромережа-генератор не обдурить нейромережу-суддю.

Особливість StyleGAN у тому, що система генерує обличчя, використовуючи риси кількох людей, і адаптує зображення під необхідний вік, стать, посмішку, довжину волосся та інші параметри.

Генератор вважає, що зображення складається з декількох стилів, відокремлює атрибути високого рівня (пози, обличчя) від атрибутів низького рівня (волосся, ластовиння, очі) і комбінує їх у довільному вигляді.

Для роботи StyleGAN необхідно мінімум 11 ГБ ОЗП і кілька відеокарт NVIDIA Tesla V100. Але за допомогою сайту thispersondoesnotexist.com можна згенерувати зображення в браузері смартфона.