domain від cloudflare

Google оголосив про закриття реєстратора Google Domains. Десятки мільйонів доменів клієнтів передадуть в управління Squarespace.

Реєстратори дозволяють оформити права на домени — адреси сайтів; вони обслуговують реєстр, без якого неможливий сучасний інтернет.

Ще один надгробок на кладовищі проектів Google.

Цікаво, чи враховує Google репутаційний збиток? Я використовую їхню хмару Google Cloud Platform (GCP) на кількох невеликих проєктах, але вже зарікся покладатися на продукти від Google у бізнесі.

За всіх недоліків AWS, важко уявити, як Amazon закриває сервіс, яким активно користуються зовнішні розробники. Будь-яке подібне закриття має каскадний ефект: усім, хто використовував цю інфраструктуру, потрібно інвестувати сили і час на переробки та перемикання.

Цікавий факт у тому, що Google при цьому намагається конкурувати з Amazon у хмарах. Вони пропонують десятки мільйонів доларів безкоштовного використання хмари стартапам, які переключаться з AWS на GCP.

Однією рукою витрачають гроші на залучення клієнтів, іншою — завдають шкоди, яку складно підрахувати.

Якщо ж повертатися до реєстраторів, то я рекомендую gandi. Якщо ви все одно користуєтеся Cloudflare DNS — то Cloudflare теж продає домени, до того ж у них нульова націнка і гарний інтерфейс.

https://www.cloudflare.com/products/registrar/